Şehirler Arası Nakliyat

şehirlerarası nakliyat

Bir şehirden başka bir şehre taşınmanız gerekiyor. Bu süreçte sizlere yardım edecek kişilere ihtiyacınız var. Ayrıca eşyaların taşınacağı aracı bulmakta kolay olmayacaktır. Tüm bu işleri üstlenerek gereksiz yorgunluk yaşamak yerine şehirlerarası nakliyat hizmetlerini araştırmak yeterli olacaktır. Anahtarlarınızı teslim ettikten sonra sizlere hiçbir iş bırakmayacak olan nakliyat mobilyaların kurulum ve montajlarını, beyaz eşyaların sökülerek yeni yerlerinde kullanılabilir hale getirilmesine kadar gerekli olan her işi kendisi üstlenmektedir.

Her gün birden fazla ev ya da iş yeri eşyasını, parça eşya taşımayı ve hatta eşya depolama hizmetlerini özenle sunan şehirlerarası nakliyat firmaları sonuçların sıfır hasar olması ve müşterilerinin hiçbir şekilde üzücü durumlar ile karşılaşmamaları adına çalışmaktadır. Fabrika taşıma, mağaza taşıma, ofis taşıma, yurt taşıma, villa taşıma gibi tüm taşınmaları önceden planlayan nakliyat firmaları öncelikli olarak gerekli ekip sayısını belirlemekte ve ekibi kurarak çalışmaya başlamaktadır. Sonrası da birinci sınıf kalitelere sahip olan ve yalnızca bir kez kullanılan malzemeleri de hazırlayarak hemen eşyaları toparlamaya başlamaktadır.

Özelikle belirli seneler içerisinde tayinleri çıkan ve farklı şehirlere taşınmak zorunda olan kişilerin imdadına yetişen şehirlerarası nakliye mesafeler ne kadar uzak olursa olsun gerekli olan tüm tedbirleri alarak eşyaları taşımaktadır. Eşyaların taşınmasında kullanılacak olan araçlara önem veren ve onların bakımlarını düzenli olarak yapan nakliyat firmaları bu sayede seyahat sırasında hiçbir problemle karşılaşmamaktadırlar.

Şehirler arası nakliyat günümüz de hemen hemen bütün insanların kullanmış olduğu bir taşınma yoludur. Bu nakliyat işlemi bir şehirden farklı bir şehire eşya veya yük taşımayı kapsamaktadır.

Şehirlerarası nakliyat

Şehirler arası nakliyat işlemlerinde firmalar özenli davranmaktadır. Yapılacak en ufak bir hata imzalanan anlaşmanın bozulmasına ve işlemin sonlanmasına neden olabilmektedir.

Bu durumlar göz önünde bulundurularak yapılan işlemler titizlikle devam etmektedir. Taşıyıcı firma ve eşya taşınacak kurum, kuruluş veya şahıslar arasında mesafeli taşıma sözleşmesi yapılmaktadır.

Bu sözleşmede esas alınan temellerin başında eşyaların hiçbir şekilde zarar görmeyeceği veya kırılıp, bozulmayacağı garantisidir. Bu durumlar göz önünde bulundurularak ve kullanılacak personeller de göz önünde bulundurularak çıkartılan maliyetler sonucunda karşılıklı olarak mutabık olunduktan sonra taşıma işlemleri başlatılmaktadır.

Genel de şehirler arası nakliyatta Asansörlü nakliyat yöntemi kullanılmaktadır. Bu hem daha az zaman harcayarak hemde daha az insan gücüne ihtiyaç duyularak yapılan bir iş olmasından dolayı iş verenler genel de bu şekilde bir işlemi tercih etmektedirler.

Bu işlem bir ilden farklı bir ile taşıma işlemleri sırasında taşıyıcı firmaya da ekstra olarak kolaylık sağlamaktadır.

Asansörlü taşıma araçlarının kafesine doldurulan ürünler vinç yardımı ile çıkartılmak istenen kata kadar uzatılarak balkondan ürünlerin alınmasıyla yapılan bir taşımacılık türüdür. Bu işlem oldukça basit olup zamandan tasarruf da sağlamaktadır.

Şehirler arası nakliyat ücretleri

Şehirlerarası nakliyat ücretleri bulunduğunuz bölgeye ve gideceğiniz bölgeye bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Yapılacak çalışma, gidilecek yol mesafesi ve aynı şekilde kullanılacak personel sayısı gibi unsurlar göz önünde bulundurularak bir maliyet hesaplaması yapılmaktadır. Bu maliyet hesaplamasının sonucunda çıkan rakam iki taraf tarafından onaylanarak imzalanma sonucunda işlemler başlatılmaktadır.

Başta İstanbul ve Ankara olmak üzere birçok il ve ilçe de bu hizmetleri sunan firmalar olmasına rağmen başta İstanbul bölgesin de şehirler arası nakiyat ücretleri Asansörlü taşımacılık seçildiği zaman 1500 TL ve üzeri şekilde devam etmektedir.

Bu rakam sadece İstanbul bölgesi baz alınarak ortalama verilen bir fiyattır. Bulunduğunuz bölge ve taşınmasını istediğiniz il arasındaki mesafeler de göz önünde bulundurularak bu fiyatlar da artışta gözükebilir, azalışta.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir