Kurumsal Taşımacılık

Kurumsal TaşımacılıkKurumsal taşımacılık kamu ve özel organizasyonlar da bir yerden başka bir yere toplu yük taşıma işlemlerine verilen isimdir. Toplu stand taşımaları ve organizasyon alanlarında kullanılacak malzemelerin taşımasında etkili bir taşımacılık yöntemidir.

Kurumsal Taşımacılık

Kurumsal taşımacılık nedir sorusuna karşılık olarak gelecek cevap yukarı da belirttiğimiz gibi kamu ve özel kuruluşların organizasyonların da firmaların düzenleyeceği etkinlik için kullanılacak malzemelerin taşınmasına verilen isimdir. Bu işlem sırasında taşıyıcı firmanın yanı sıra, kamu ve özel firmaların denetimcileri de bulunmaktadır. Yapılan işlemlerin hepsi not edilerek en ufak hasar ve kusur da rapor tutulmaktadır.

Yapılan çalışmalar büyük bir titizlikle işlenerek firmaların ve taşıyıcı firmanın hiçbir maddi zorunluluk altına girmemelerini sağlayacak şekilde iş yapılmaktadır.

Organizasyon veya etkinliklerin yapılacağı  ve kullanılacak malzemeler, evraklar ve diğer alternatif araçların 3. Tekil şahısla paylaşımı kesinlikle yasak olup bu gibi durumlarda yasal işlemler ile korunmaktadır. Kötü niyetli olacak kişilerin eline geçmesini önlemek amaçlı yukarıda belirtmiş olduğumuz taşıma işlemi sırasında denetimci kişiler bulunmaktadır.

Bu kişiler kaybolmaması gereken ürünlerin ve evrakların takibini çok iyi analiz edip hiçbir hataya yer bırakmamaktadırlar.

Kurumsal taşımacılıklar iki farklı alana ayrılmaktadır. Bunların birincisi ofis, şirket eşyası, ve diğer kurumsal firmaların taşımacılığıdır. İkinci bir seçenek ise kamu kurum ve kuruluşlarının taşıma işlemleridir. Bu işlemleri Kurumsal taşımacılık yapan firmalar üstlenmektedir.

Başta İstanbul ve Ankara olmak üzere birçok farklı ilde bu hizmeti sağlayan firmalar bulunmaktadır.
Yapılacak organizasyon veya taşınacak ürün adetine göre belirlenen fiyatlar eşliğinde işlemler gerçekleştirilir.

Ofis taşımacılığı nedir?

Ofis taşımacılığı bir kurumun veya şirketin merkez ofisinden farklı bir ofise taşınma işlemi sırasında taşıyıcılığı üstlenmeye verilen isimdir. Bu işlemler sırasında kurumsal taşımacılık ilkeleri esas olup herhangi bir kayıp olmaması ön plandadır. Bundan dolayı taşıma işlemleri sırasında, ofis yönetimi veya şirket yönetiminden bir denetimci seçilerek taşıyıcı firmanın yanında işleyişi takip etmektedirler.

Kamu kurum ve kuruluşların taşımacılığı

Kamu kurum ve kuruluşların taşımacılığı ise yine aynı şekilde ofis ve şirket taşımacılığıyla aynı olmaktadır. Bu işlem diğer taşımacılık türlerinden farklı olarak daha dikkat gerektiren ve kaybolma ve çalınma durumunda telafisi olmayan bir taşımacılıktır.