Eşya Depolama

Eşya DepolamaEşya depolama modern kültürün bir getirisi olarak hayatımıza girmiş ve 20 yılı aşkın süredir de hayatımız da var olmaya devam eden bir oluşumdur. Eşya depolama hizmeti veren firmaların yanı sıra bunu yapan büyük antrepolar ve aynı şekilde ambarlar bulunmaktadır.

Eşya depolama nedir? Ne işe yarar?

Büro depolama yukarıda bahsetmiş olduğumuz hususlardan yola çıkaran 20 yılı aşkın süredir hayatımızdadır. Bu varlığın getirisi olarak eşya depolama alanı bir sektör haline gelmiştir. Bu sektör de var olmadan önce ki halinde ise sektör eşya ambalajlama ve paketleme olarak bilinmekteydi.

Günümüz teknolojileri ve imkanlarıyla birlikte yeni bir jenerik kazanmış ve aynı şekilde yeni kulvarında yoluna koyulmuş bir sektör olarak karşıma çıkmıştır.

Eşya depolama hizmeti genel de büyük firmaların kullandığı normal şahısların da evlerinde fazla gördüğü veya farklı bir yere taşınmadan önce yeni eşyalarını beklettikleri alan olarak değerlendirebiliriz.

Bu hizmetin belli bir ücret karşılığı olmasına rağmen Türkiye de başta İstanbul ve Ankara olmak üzere hemen hemen bütün illerin de bulabilmeniz mümkün.

Eşya depoları ücretleri de bulunulan bölgeye göre ve kullanılacak alana göre değişkenlik gösterebilmektedir.
Her yer de sabit fiyat olmadığından dolayı serbest piyasa diyebiliriz.

Eşya Depolama Ücretleri

Eşya depolama alanları demin yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi genel de firmalar ve şahıslar kullanmaktadır. Firmalar kullanılmayan eşyalarını veya yeni satın aldıkları eşyaları zamanı gelene kadar muhafaza edebilecekleri  depolar seçerek uzun vadede bekletebiliyorlar.

Genel de depolar kısa vadede aktif olarak kullanılsa da bu şahısların tercih ettiği bir durum olarak bilinmektedir.
Büro depolama ücretleri muhafaza edilmek istenen eşyaların boyutlarına bağlı olarak değişmektedir. Kullanacağı alan ve günlük kira bedeli hesaplanarak ortak bir rakama ulaşmak eşyadan eşyaya farklılık göstermektedir.

Ortalama bir mini depolama alanı aylık 70+KDV şeklinde fiyatlanırken, 3+1 oda hizmetinden yararlanmak için 350+KDV ödemeniz gerekebilir. Bu fiyatlar temsili olmasına rağmen ağırlık İstanbul baz alınmıştır.

Fiyatlar bulunduğunuz bölgeye göre değişiklik göstereceği gibi bekletmek istediğiniz eşyanın türüne göre hacmine göre de farklılık gösterebilmektedir.

Eşya depolama hizmetlerinin yanı sıra Ev Eşyası depolama hizmetleri sunan kurum ve kuruluşlar da bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir