Ankara Parça Eşya Taşımacılığı

Ankara Parça Eşya TaşımacılığıAnkara parça eşya taşıma hizmeti ofis taşıma, kurumsal taşıma veya  ev taşıma hizmetlerinin genel olarak kapsamında yapılan işlemlere verilen isimdir. Parça eşya taşıma işlemleri genel de bir noktadan farklı bir noktaya belli başlı parçaların taşınmasıdır.

Ankara Parça Eşya Taşımacılığı

Parça eşya taşıma işlemleri genel de aynı ürünlerin taşınamayacağı bir eşyanın aynı güzergah da farklı bir araç ile taşınma işlemine verilen isimdir. Genel de bu tarz taşımacılıklar kurumsal taşıma işlemlerinde olmakla birlikte bazen ofis taşımacılığı ve kişisel eşya taşıma işlemlerinde de görülmektedir.

Bu taşımacılığın en büyük olumsuz etkenlerinden birisi de müşteriler tarafından eşyalarının kaybolma ihtimallerinin göz önünde bulundurulmasıdır. Bu durumları en aza indirme ve müşteri memnuniyeti açısından Ankara parça eşya taşımacılığı işlemleri sırasında taşınacak eşya kayıt altına alınarak güvence sağlanmaktadır.

Nakliyesi istenilen eşya araca yüklenmeden önce düzenli ve özen gösterilerek ambalajlanma işlemlerinden geçmektedir. Kaplama işlemlerinin ardından profesyonel ekiplerce düzgün bir şekilde araca yerleştirilmektedir.

Genellikle bu hizmeti öğrenci evleri ve yazlık tatilciler kullanmaktadır. Kısmen kargo görevi üstlenilmesine rağmen şahıslar kargo firmalarının kaplama ve ambalajlama hizmetlerinin olmamasından dolayı nakliye firmalarına yönelmektedir. Firma personelleri belirtilen adresten taşınacak eşyayı söküp, ambalajlayıp düzgün bir şekilde taşıma işlemini gerçekleştirdikten sonra tekrar montajı konusunda da ekstra olarak destek sağlamaktadırlar. Verilen hizmet bu yönden evden eve nakliye hizmetinden farksız değildir.

Parça eşya taşıma işlemleri

Parça eşya taşıma işlemleri öncelikli olarak belirtilen noktadan eşyanın sökülebilir ise sökülerek ve ambalajlanarak muhafaza edildikten sonra düzgün bir şekilde araca yüklenerek depolarda bekletilmek üzere merkeze götürülmektedir. Burada gönderilecek il veya ilçeye göre araçlar yüklenme sırasına girmektedir. Gönderilecek ürünün gideceği araca yerleşmesinden sonra yola çıkmaktadır.

Araca yükleme işlemleri yol üzerinde gidilecek güzergaha kadar ki süreçte öncelik sırasına göre yüklenmektedir. Hiçbir ürün diğer bir ürün ile temas etmediği gibi ürünler ve eşyalar arasında sıkılaştırılmış köpükler ve koruma apartları kullanılmaktadır.

Bu aparatları sayesinde hiçbir şekilde aracın sarsıntısından etkilenmediği gibi bozulma, kırılma, ezilme gibi durumlar da söz konusu olmamaktadır. Sizler de parça eşya nakliye işlemleri ve diğer taşımacılık işlemleri için hemen iletişim bölümünden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Şehir içi nakliyat

Şehir içi nakliyatŞehir içi nakliyat şehir içinde bir noktadan farklı bir noktaya eşya taşımak için yapılan işlemlere verilen isimdir. Bu işlem sırasında genel de farklı metotlar kullanılmakla birlikte günümüz de en popüler olan Asansörlü taşımacılık kullanılmaktadır.

Şehir içi nakliyat

Şehir içi nakliyat hizmeti sağlanması bir noktadan şehrin farklı bir noktasına kadar ki olan işlem de eşyaların taşınması olarak nitelendirilmektedir.

Bu işlemler evden eve taşımacılık, ofis büro taşımacılık veya kurumsal taşımacılık olarak nitelendirilebilir.
Şehir içi nakliyat hizmetlerinde genel de evden eve nakliyat hizmeti sağlanmaktadır. Kişiler bir noktadan diğer farklı bir noktaya eşya taşımak için günümüz teknolojisini kullanmayla pratikleşen Asansörlü nakliye tercih edilmektedir.

Asansörlü nakliye insan gücünden ve zamandan tasarruf ederek, daha pratik ve daha hızlı bir şekilde taşıma imkanı sunmaktadır. Bu hizmetlerin hızlı ve güvenilir olması için taşıma işleminden önce taşıyıcı firma, nakliyesi yapılacak ürünlerin ve eşyaların listesi tutmaktadır. Her şey kayıt altına alınıp maddeler halinde belirlendikten sonra kullanılacak personel sayısı ve araç giderlerinin yanı sıra hizmet bedeli de yansıtılarak  mutabık olma yoluna gidilmektedir.

İş veren ve taşıyı firma çıkan maliyet konusunda mutabık oldukları andan itibaren Asansörlü taşıma işlemi başlamaktadır.

İstanbul gibi yoğun insan ve trafiğin olduğu şehirler de tercih olarak şehir içi nakliyatlarda pratik çözümler sunan asansörlü nakliyatı tercih etmektedirler.

Şehir içi nakliyat ücretleri

Şehir içi nakliyat ücretleri bulunduğunuz lokasyon il ve ilçeye bağlı olarak değişkenlik göstermekle birlikte kullanılacak araç tipi ve personel sayısı da bu gibi ücretlendirmelere etken bir sebeptir.
Taşımacılık maliyetleri ortalama İstanbul ve Ankara başta olmak üzere, 1500TL’den başlayıp ileri rakamlara kadar devam etmektedir.

Bu çıkartılan maliyetler de taşınacak ev eşyasının çokluğu aynı şekilde ne kadar fazla yer kaplayacağı ve bu duruma uygun araç tahsisi gibi etkenler bulunmaktadır.

Şehir içi nakliye süreleri?

Şehir içi nakliye hizmetlerinde yukarıda belirtmiş olduğumuz Ankara nakliyat hizmetleri kullanıldığı takdir de kolay ulaşım ve aynı şekilde pratik çalışma sayesinde ortalama bir evi taşıma işlemi 1 gün süre içerisinde tamamlanmaktadır.

Şehirler Arası Nakliyat

şehirlerarası nakliyat

Bir şehirden başka bir şehre taşınmanız gerekiyor. Bu süreçte sizlere yardım edecek kişilere ihtiyacınız var. Ayrıca eşyaların taşınacağı aracı bulmakta kolay olmayacaktır. Tüm bu işleri üstlenerek gereksiz yorgunluk yaşamak yerine şehirlerarası nakliyat hizmetlerini araştırmak yeterli olacaktır. Anahtarlarınızı teslim ettikten sonra sizlere hiçbir iş bırakmayacak olan nakliyat mobilyaların kurulum ve montajlarını, beyaz eşyaların sökülerek yeni yerlerinde kullanılabilir hale getirilmesine kadar gerekli olan her işi kendisi üstlenmektedir.

Her gün birden fazla ev ya da iş yeri eşyasını, parça eşya taşımayı ve hatta eşya depolama hizmetlerini özenle sunan şehirlerarası nakliyat firmaları sonuçların sıfır hasar olması ve müşterilerinin hiçbir şekilde üzücü durumlar ile karşılaşmamaları adına çalışmaktadır. Fabrika taşıma, mağaza taşıma, ofis taşıma, yurt taşıma, villa taşıma gibi tüm taşınmaları önceden planlayan nakliyat firmaları öncelikli olarak gerekli ekip sayısını belirlemekte ve ekibi kurarak çalışmaya başlamaktadır. Sonrası da birinci sınıf kalitelere sahip olan ve yalnızca bir kez kullanılan malzemeleri de hazırlayarak hemen eşyaları toparlamaya başlamaktadır.

Özelikle belirli seneler içerisinde tayinleri çıkan ve farklı şehirlere taşınmak zorunda olan kişilerin imdadına yetişen şehirlerarası nakliye mesafeler ne kadar uzak olursa olsun gerekli olan tüm tedbirleri alarak eşyaları taşımaktadır. Eşyaların taşınmasında kullanılacak olan araçlara önem veren ve onların bakımlarını düzenli olarak yapan nakliyat firmaları bu sayede seyahat sırasında hiçbir problemle karşılaşmamaktadırlar.

Şehirler arası nakliyat günümüz de hemen hemen bütün insanların kullanmış olduğu bir taşınma yoludur. Bu nakliyat işlemi bir şehirden farklı bir şehire eşya veya yük taşımayı kapsamaktadır.

Şehirlerarası nakliyat

Şehirler arası nakliyat işlemlerinde firmalar özenli davranmaktadır. Yapılacak en ufak bir hata imzalanan anlaşmanın bozulmasına ve işlemin sonlanmasına neden olabilmektedir.

Bu durumlar göz önünde bulundurularak yapılan işlemler titizlikle devam etmektedir. Taşıyıcı firma ve eşya taşınacak kurum, kuruluş veya şahıslar arasında mesafeli taşıma sözleşmesi yapılmaktadır.

Bu sözleşmede esas alınan temellerin başında eşyaların hiçbir şekilde zarar görmeyeceği veya kırılıp, bozulmayacağı garantisidir. Bu durumlar göz önünde bulundurularak ve kullanılacak personeller de göz önünde bulundurularak çıkartılan maliyetler sonucunda karşılıklı olarak mutabık olunduktan sonra taşıma işlemleri başlatılmaktadır.

Genel de şehirler arası nakliyatta Asansörlü nakliyat yöntemi kullanılmaktadır. Bu hem daha az zaman harcayarak hemde daha az insan gücüne ihtiyaç duyularak yapılan bir iş olmasından dolayı iş verenler genel de bu şekilde bir işlemi tercih etmektedirler.

Bu işlem bir ilden farklı bir ile taşıma işlemleri sırasında taşıyıcı firmaya da ekstra olarak kolaylık sağlamaktadır.

Asansörlü taşıma araçlarının kafesine doldurulan ürünler vinç yardımı ile çıkartılmak istenen kata kadar uzatılarak balkondan ürünlerin alınmasıyla yapılan bir taşımacılık türüdür. Bu işlem oldukça basit olup zamandan tasarruf da sağlamaktadır.

Şehirler arası nakliyat ücretleri

Şehirlerarası nakliyat ücretleri bulunduğunuz bölgeye ve gideceğiniz bölgeye bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Yapılacak çalışma, gidilecek yol mesafesi ve aynı şekilde kullanılacak personel sayısı gibi unsurlar göz önünde bulundurularak bir maliyet hesaplaması yapılmaktadır. Bu maliyet hesaplamasının sonucunda çıkan rakam iki taraf tarafından onaylanarak imzalanma sonucunda işlemler başlatılmaktadır.

Başta İstanbul ve Ankara olmak üzere birçok il ve ilçe de bu hizmetleri sunan firmalar olmasına rağmen başta İstanbul bölgesin de şehirler arası nakiyat ücretleri Asansörlü taşımacılık seçildiği zaman 1500 TL ve üzeri şekilde devam etmektedir.

Bu rakam sadece İstanbul bölgesi baz alınarak ortalama verilen bir fiyattır. Bulunduğunuz bölge ve taşınmasını istediğiniz il arasındaki mesafeler de göz önünde bulundurularak bu fiyatlar da artışta gözükebilir, azalışta.

 

Ofis Büro Taşıma

Ofis Büro TaşımaOfis Büro Taşıma günümüz de şirket ve orta ölçekli ofis ve büroların tercih ettiği bir taşımacılık olarak hayatımız da yer almaktadır. Bu taşımacılık işlemleri resmi gazetede yayınlanmış ve devlet koruması altına alınmıştır. Yapılan çalışmalar Kurumsal taşımacılık ilkeleri ile korunmaktadır.

Ofis ve büro taşımacılığı

Ofis Büro Taşıma yukarıda bahsetmiş olduğumuz kurumsal taşımacılık ilkeleri ile korunmakta ve aynı şekilde resmi gazetede yayınlanarak devlet koruması altına alınmıştır.

Bu işlemler sırasında büyük bir titizlik ön planda olup yapılan işlemler de en ufak hata olmaması esasdır. Eşyaların taşınma aşamasından önce taşınacak ürünlerin listesi tutularak araca profesyonel ekip sayesinde yüklenmektedir.
Herhangi bir vuruk, çizik olmamasına karşılık kaliteli paketleme ve ambalajlama teknikleri uygulanarak taşınacak ürünlerin muhafaza edilmesi sağlanmaktadır.

Yapılan çalışmalar kayıt altına alındıktan sonra taşıma işlemi başlamaktadır. Bu sırada taşıma işlemlerinin devamlılığı sağlanırken taşıyıcı firmanın yanında ofis veya büro yönetiminden görevli bir denetimci bekleyip işleyişi takip etmektedir.

Bu işleyiş sırasında 3. Tekil şahıslar ile herhangi bir bilgi ve belge paylaşımı kesinlikle yasaktır. Yapılan işlemler gizli ve korunaklı bir şekilde devam etmektedir.

Taşınacak ofis ve büro malzemelerinin genel de Asansörlü nakliye hizmeti sağlanmaktadır.
Asansörlü nakliye ile birlikte daha profesyonel ve daha kolay bir hizmet sağlanmış olmaktadır. Bu işlemler diğer şahıslara oranlara fiyatları biraz daha farklı olmasına rağmen genel de ofis ve büro yönetimleri bu şekilde bir taşımacılığı tercih etmektedirler.

Taşınacak binanın konumu, kaçıncı katta olduğu ve taşınacak eşyanın boyutlarına ve sayısına bağlı olarak fiyatlandırma çıkartılır ve karşılıklı olarak mutabık olunduktan sonra işlemler başlamaktadır.

Ofis büro taşımacılığı fiyatları

Yukarıdaki maddeler arasında belirtmiş olduğumuz esas ilke göz önünde bulundurularak, taşınacak ürünün ne kadar olduğunu ne boyutta olduğu, nereye taşınacağı ve kaç kişilik ekiple taşınacağı gibi durumlar göz önünde bulundurularak bir maliyet hesaplaması yapılır. Bu hesaplama sonucunda çıkan rakam ile ofis ve büro yönetimi mutabık olduktan sonra işlemler başlamaktadır.

Fiyatlar bulunan il ve ilçeye göre farklılıklar gösterse de genel de  Kurumsal taşımacılık  1500-2000 TL’den başlayarak devam etmektedir.

Eşya Depolama

Eşya DepolamaEşya depolama modern kültürün bir getirisi olarak hayatımıza girmiş ve 20 yılı aşkın süredir de hayatımız da var olmaya devam eden bir oluşumdur. Eşya depolama hizmeti veren firmaların yanı sıra bunu yapan büyük antrepolar ve aynı şekilde ambarlar bulunmaktadır.

Eşya depolama nedir? Ne işe yarar?

Büro depolama yukarıda bahsetmiş olduğumuz hususlardan yola çıkaran 20 yılı aşkın süredir hayatımızdadır. Bu varlığın getirisi olarak eşya depolama alanı bir sektör haline gelmiştir. Bu sektör de var olmadan önce ki halinde ise sektör eşya ambalajlama ve paketleme olarak bilinmekteydi.

Günümüz teknolojileri ve imkanlarıyla birlikte yeni bir jenerik kazanmış ve aynı şekilde yeni kulvarında yoluna koyulmuş bir sektör olarak karşıma çıkmıştır.

Eşya depolama hizmeti genel de büyük firmaların kullandığı normal şahısların da evlerinde fazla gördüğü veya farklı bir yere taşınmadan önce yeni eşyalarını beklettikleri alan olarak değerlendirebiliriz.

Bu hizmetin belli bir ücret karşılığı olmasına rağmen Türkiye de başta İstanbul ve Ankara olmak üzere hemen hemen bütün illerin de bulabilmeniz mümkün.

Eşya depoları ücretleri de bulunulan bölgeye göre ve kullanılacak alana göre değişkenlik gösterebilmektedir.
Her yer de sabit fiyat olmadığından dolayı serbest piyasa diyebiliriz.

Eşya Depolama Ücretleri

Eşya depolama alanları demin yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi genel de firmalar ve şahıslar kullanmaktadır. Firmalar kullanılmayan eşyalarını veya yeni satın aldıkları eşyaları zamanı gelene kadar muhafaza edebilecekleri  depolar seçerek uzun vadede bekletebiliyorlar.

Genel de depolar kısa vadede aktif olarak kullanılsa da bu şahısların tercih ettiği bir durum olarak bilinmektedir.
Büro depolama ücretleri muhafaza edilmek istenen eşyaların boyutlarına bağlı olarak değişmektedir. Kullanacağı alan ve günlük kira bedeli hesaplanarak ortak bir rakama ulaşmak eşyadan eşyaya farklılık göstermektedir.

Ortalama bir mini depolama alanı aylık 70+KDV şeklinde fiyatlanırken, 3+1 oda hizmetinden yararlanmak için 350+KDV ödemeniz gerekebilir. Bu fiyatlar temsili olmasına rağmen ağırlık İstanbul baz alınmıştır.

Fiyatlar bulunduğunuz bölgeye göre değişiklik göstereceği gibi bekletmek istediğiniz eşyanın türüne göre hacmine göre de farklılık gösterebilmektedir.

Eşya depolama hizmetlerinin yanı sıra Ev Eşyası depolama hizmetleri sunan kurum ve kuruluşlar da bulunmaktadır.

Asansörlü Nakliyat

Asansörlü nakliyat

Asansörlü nakliyat günümüz teknolojisinin yardımını kullanarak geliştirilmiş bir taşımacılık sistemi olmakla birlikte, insan gücünün aza indirildiği bir platformdur. Bu teknolojinin insan hayatında yerini almasıyla birlikte birçok çalışma kolaylaştırılmış ve başarılı sonuçlara imza atılmıştır.

Asansörlü Nakliyat nedir ? Ne için kullanılır?

Asansörler günümüz de zeminden üst katlara çıkılmak için kullanılan ve merdiven yükünü hafifletmek adına üretilmiş bir araçtır. Asansörler kullanılan alana göre farklılıklar gösterse de genel olarak Hastane, binalar, AVM’ler gibi sıralayabiliriz.

Bu sıralamanın yanı sıra asansörler yük taşıma alanında da bir hayli kolaylık sağlamaktadır. Eski taşıma stilin de genel de bina içinde bulunan asansör yardımı ile eşyalar istenilen kata çıkartılırken sonraların da ise gelişen teknoloji ve girişimlerle asansörlü araçlar üretilmiş ve bu şekilde taşıma sektörüne farklı bir  boyut kazandırılmıştır.

Evden eve taşımacılığın esas temellerinden birisi de taşınacak eşyanın insan yükünden kurtulması ve aynı zaman da eşyanın çizilip kırılmaması ve zamandan tasarruf edilmesi gibi sınıflandırılabilir.

Asansörlü nakliyat yükü hafifletmesi ve aynı şekilde zamandan tasarruf sağlamasıyla birlikte standart taşımacılık ücretlerinden biraz farklı olabilmekte.

[safir_descriptionbox header=”Asansörlü Nakliyat Hakkında ?” content=”Daha önceki taşınmaları nızın aksine daha profesyonel olarak taşının.” icon=”ev” bg=”question”]

Bu bulunduğunuz konum veya eşyanın taşınacağı konuma bağlı olarak değişmekte ve ne kadarlık bir süre zarfında işin tamamlanacağı da değerlendirmeler arasındadır. Bu durumları göz önünde bulundurarak belirli fiyat tablosu üzerinden hesaplama yapılır ve iş veren ile anlaşma sağlanır.

Standart taşımacılıkta sadece insan gücü ile çalışma sağlandığından dolayı standart ödemeleri kabul eden işçilerin çalıştığı zamanlar maliyetler daha az, iş süresi daha da uzun sürebiliyordu. Bu durum karşılıklı mağduriyet oluşturmakla birlikte uzun iş saatlerine kadar dayanıyordu.

Evden eve yük asansörlü taşımacılık

asansörlü evden eve nakliyatBu başlık son yıllarda hiçte yabancı olduğumuz bir başlık olmamakla birlikte, insanların taşınma konusundaki telaşlarını, korkularını en aza indiren insan gücü istemeyen ve zamandan tasarruf sağlayan bir gelişme olarak görebiliriz.

Yapılan çalışma ve araştırmaların sonucunda insanların taşınma aşamasında ihtiyaçlarına tam ve profesyonel çözüm üretebilen asansörlü araçlar üretilmiş ve kullanıma başlanmıştır.

Yüksek katlara daha kolay ve zahmetsiz bir ulaşım sağlayan asansörler balkon girişlerinden taşınacak eşyaları rahat bir şekilde evin içine bırakmaktadırlar.

Evden eve nakliyat

Evden eve nakliyat Türkiye ve Dünya da her insanın hayatında bir kere bile olsun yapmış ve yaşamış olduğu bir durum olarak nitelendirebiliriz.  Evden eve taşıma işlemleri genel de günümüz de farklı araçlar kullanılarak yapılmakla birlikte hala standart olarak insan gücü kullanımı da mevcuttur.

Evden eve nakliye nedir?

Evden eve nakliyat, sahip olduğunuz eşyalarınızın bulunduğunuz konumdan başka bir konuma taşınması ve bu taşıma işlemlerinin tamamlanmasına verilen genel bir isim olarak nitelendirebiliriz.

Taşımacılıkta en önemli kurallardan bir tanesi de hiç şüphesiz ki, taşınan eşyaların kırılması, çizilmesi ve bozulmasıdır. Bu durumlar göz önünde bulundurulunca insanlar farklı alternatif yolları aramaya başlamış ve nakliyat sektörüne Asansörlü nakliyat hizmetini getirmiştir.

Evlerinizden taşınmasını istediğiniz eşyaları, Ankara evden eve nakliyat araçları sayesinde balkondan çıkartarak ve yine aynı şekilde araca yüklenen eşyaları vinç yardımı ile balkondan geri içeri alarak tamamlanan hizmetlerdir.

İnsan gücünün en aza indirildiği bu hizmette aynı şekilde zamandan da tasarruf edilmiş ve daha az zaman da daha çok iş yapma imkanı doğmuştur. Yapılan çalışmaların kısa sürede sonuçlanmasından dolayı tercihler arasında özellikle İstanbul gibi trafiği bol ve uzun saatler çalışmaya müsait olmayan sokaklarda ilk tercih sebebi olabiliyor.

Bu bulunduğunuz il ve ilçeye bağlı olarak değişkenlik gösterse bile, nakliyat çeşitleri arasında hiç şüphesiz ki en kaliteli ve pratik çözüm üreten hizmet Asansörlü nakliyatdır.

Evden Eve Nakliyat Ücretleri

Evden eve nakliyat ücretleri taşınacak eşyanın boyutlarına, taşınacak eşya sayısına ve taşınacak noktaya kadar ki olan süreçlerin tamamının hesaplanmasıyla oluşturulmaktadır.

Genel de evden eve nakliyat yukarıda bahsetmiş olduğumuz Asansörlü nakliyat hizmeti ile biraz pahalı ama daha hızlı çözülmesinin yanında insan gücü ile daha geç saatler ama daha uygun fiyatlara da halledilmektedir.
Bir ilden farklı bir ile geçiş yapılmasından, diğer faktörlere kadar birçok etken göz önünde bulundurulmaktadır.

Araçların yakacağı yakıt ve diğer giderler hesaplanarak işçilik maliyetiyle birlikte toplam maliyet oluşturulmakta.
Genel de Kocaeli bölgesin de nakliyat hizmetleri sağlayan firmaların ortalama taşıma işlemleri 400-1000 TL  ve üzerinde devam etmektedir.
Bu bulunduğunuz lokasyona ve taşıtacağınız eşya yüküne göre değişkenlik gösterebilir.